ContactLog in

Peiling inzet AMS: vul de vragenlijst in (deadline: 18 april)!

08/04/'25

Op maandag 7 april hebben alle medisch specialisten in dienstverband van de LAD en de FMS een e-mail ontvangen om een vragenlijst in te vullen ter voorbereiding op de onderhandeling van de Arbeidsvoorwaardenregeling Medisch Specialisten (AMS).

De Beroepsbelangencommissie roept alle NVK-leden in dienstverband op om deze peiling in te vullen. Dit helpt de onderhandelaars om concrete input van jullie mee te nemen in de onderhandelingsgesprekken met de Nederlandse Vereniging voor Ziekenhuizen (NVZ).

Het invullen van de vragenlijst kan tot uiterlijk vrijdag 18 april en kost maximaal 10 minuten.

>> Vul de vragenlijst in


Verdere toelichting uit de e-mail van de LAD en de FMS:

Op 27 maart is een onderhandelingsresultaat bereikt voor een nieuwe Cao Ziekenhuizen. Hierin is onder andere een salarisverhoging van in totaal 8% afgesproken (zonder aftopping; dit was voor de LAD een belangrijk uitgangspunt tijdens de onderhandelingen). Vaste regel bij de totstandkoming van een nieuwe Cao Ziekenhuizen is dat de AMS-partijen kijken hoe de financiële ruimte uit de cao wordt doorvertaald in de AMS. Daarnaast grijpen we dit overleg ook aan om te kijken of andere afspraken nodig zijn over bestaande AMS-bepalingen.

Naleving van de AMS
Steeds vaker ontvangen de LAD en de Federatie berichten over de naleving van de AMS. Door de aard van het werk van medisch specialisten zijn collega’s erg van elkaar afhankelijk om bijvoorbeeld diensten op te vangen of patiënten over te nemen bij afwezigheid van een collega. Deze collegialiteit en verantwoordelijkheid leggen een druk op de mate waarin medisch specialisten een beroep willen doen op AMS-faciliteiten, zoals het opnemen van extra verlof binnen het persoonlijk keuzebudget of de afbouwregeling nachtdiensten. Wij zijn ons hiervan bewust. Het (goed) faciliteren van de mogelijkheden binnen de AMS is een belangrijk onderdeel van de gesprekken met de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ). Wij hopen dat de lokale goede gesprekken, zoals beschreven in hoofdstuk 5, hierbij richtinggevend en ondersteunend zijn. De NVZ, LAD en de Federatie werken gezamenlijk aan een handreiking voor het voeren van het goede gesprek.

Vragen?
Heb je vragen? Neem dan contact op met Aukje Falger of Jesse Lagendijk, onderhandelaars arbeidsvoorwaarden voor de AMS, via 088 – 134 41 12 of bureau@lad.nl.
Vragen aan de Beroepsbelangencommissie van de NVK kun je stellen via bbc@nvk.nl.

Deel dit bericht via:

Vorig bericht

Richt ook een Green Team Kindergeneeskunde op

Volgend bericht

Kinderartsen in het nieuws